Kilpailukalenteri ulkokausi 2021

KL = Kaikki luokat, HA = Harrasteluokka

Kilpailujen järjestämisessä noudatetaan voimassa olevia viranomaismääräyksiä ja -suosituksia.

Toukokuu

8.5. Kymppiranta 900

IJA

Iitti

ILMOITTAUTUMINEN
TULOKSET
900KKL

15.5. Nääs-Tupla 

TJA

Tampere

TULOKSET, osa 1
TULOKSET, osa 2
2 x 70/50mKL+HA+
joukkueet

15.5. Ascellan kevät-
maasto, EM-karsinta

Ascella

Salo

ILMOITTAUTUMINEN
TULOKSET
Maasto,
24 rastia
KL+HA

22.5. Keuruun 3D,
EM-karsinta

Keuruun
Jousi

Keuruu

ILMOITTAUTUMINEN
TULOKSET
3D-kierrosKL+HA

29.5. Hopeavaskooli

Lapin
Jousi

Rovaniemi

ILMOITTAUTUMINEN70/50m
finaalit
KL+HA

29.5. Kropsu kisa

KU-RY

Kurikka

ILMOITTAUTUMINEN70/50m
finaalit
KL+HA

Kesäkuu


5.6. Suvinuolet

ÄJA

Äetsä

ILMOITTAUTUMINEN70/50m
finaalit
KL+HA

12.6. 3D-SM,
3D-Cup osa 1

Ri-Jo

Riihimäki

ILMOITTAUTUMINEN3D-kierros
EM-karsinta
SJAL
FFAA
SJML

12.6. Kemi-kisa

Pohjan Jousi

Kemi

ILMOITTAUTUMINEN70/50m + finaalit
+ joukkueet
KL+HA

19.6. Kymppiranta

IJA
Iitti

ILMOITTAUTUMINEN2 x 70/50m + 
joukkueet
KL+HA

20.6. 3D-Cup osa 2
FFAA Hunter

VSJM

Lemu/
Turku

ILMOITTAUTUMINEN3D-kierrosSJAL
FFAA
SJML

30.6. Iltakilpailu

IJA

Iitti


ILMOITTAUTUMINEN


70/50mKL+HA

Heinäkuu

3.7. NUM-virtual

OJM

Oulu


ILMOITTAUTUMINEN










70/50Junioriluokat

3.7. Yöttömän yön 
kilpailu

OJM

Oulu


ILMOITTAUTUMINEN


2 x 70/50mKL+HA

3.7. SJAL 3D-EM  karsinta (Saevolaisten
kilpailu)

YSJMA

Lapinlahti

ILMOITTAUTUMINEN3D-kierrosSJAL
FFAA
SJML

10-11.7. Maasto-SM

Te-Ja

Teuva

EM-karsinta

ILMOITTAUTUMINENMaasto
24+24 rastia
KL+
joukkueet

17.7. Karhukisa

PJA

Pori


ILMOITTAUTUMINEN


70/50m
finaalit
KL+HA

17.7. Tupensyöjänkisa

Piili

Kotka


ILMOITTAUTUMINEN







70/50m + 
finaalit
KL+HA

24.7. Iitti OPEN

IJA

Iitti

ILMOITTAUTUMINEN




70/50m
finaalit
KL+HA

24.7. Oulu FITA

OJM, Oulu



ILMOITTAUTUMINEN


1440-kierrosKL

31.7. Sastamala
FITA

ÄJA
Äetsä

Äetsä

ILMOITTAUTUMINEN


1440-kierrosKL

31.7. Juniori-SM

Ko-Su

Rautavaara

ILMOITTAUTUMINEN70-20m/
finaalit
joukkueet
Juniorit

Elokuu

1.8. SJML
3D-Cup Osa 3

SJML

Oulunsalo

ILMOITTAUTUMINEN3D-kierrosSJAL
FFAA
SJML

7-8.8.
Tauluammunnan
-SM

To-Ja

Tornio

ILMOITTAUTUMINEN70/50m
finaalit
joukkueet
Yleiset

14.8. Seniori-SM

Pohjan Jousi

Kemi

ILMOITTAUTUMINEN70/50m
finaalit
joukkueet
Seniorit

15.8. 3D-Cup finaali

Keuruun Jousi

Keuruu


3D-kierrosSJAL
FFAA
SJML

Ranking finaalille etsitään uutta järjestäjää




70/50m +
finaalit
KL+HA

28.8. Äetsän 900K

ÄJA

Äetsä

ILMOITTAUTUMINEN

900KKL

Syyskuu

4-5.9. SM-FITA

Jo-Ju

Seinäjoki

ILMOITTAUTUMINEN1440-kierrosKL

11.9. Achilles 70/50m

Achilles
Kokkola
ILMOITTAUTUMINEN2 x 72n