Hallinto ja yhteystiedot

Toiminnanjohtaja
Valmennuspäällikkö

Juhana Rüster
puh. 040 6313 158
valmennus(a)jousiampujainliitto.fi
info(a)jousiampujainliitto.fi 
 

Seurakehittäjä
Marja Raisoma
seuratoiminta(a)jousiampujainliitto.fi
puh. 040 593 5658





Nuorten maajoukkuevalmentaja
Aleksandra Ruuskanen
aleksandra@jousiampujainliitto.fi
puh. 040 550 4375
 

Osoite
Valimotie 10 (Sporttitalo)
00380 Helsinki

Verkkolaskuosoite
Operaattori: Maventa
Välittäjän tunnus: 003721291126
Verkkolaskuosoite: 003702021358

Y-tunnus
0202135-8

Paralympiavalmentaja
Jari Pirttimaa
puh. 040 743 4451
jari.pirttimaa(a)pp.inet.fi

Olympiavalmentaja
Miika Aulio
miika(a)aulio.fi

Aluevalmentajat Pohjois-Suomi
Lassi Vierikko (lassi.vierikko(ä)pello.fi)
Juho Hautamäki (juhohautamaki(ä)gmail.com)

Aluevalmentajat Itä-Suomi
Jouni Pekander (jouni.pekander(ä)gmail.com)
Tero Tuomisto (tero.tuomisto(ä)wippies.fi)
Esa Vainikka (esa.vainikka(ä)gmail.com)

Aluevalmentaja Etelä-Suomi
Kari Koskinen (kari(ä)jousiampujainliitto.fi)


Aluevalmentaja Länsi-Suomi


Aluevalmentaja Varsinais-Suomi








Hallitus 2022



  

Eva Sjöström-2023eva(a)jousiampujainliitto.fi
Tuomo Laakso-2022tuomo(a)jousiampujainliitto.fi
Ensio Lehto-2022ensio.lehto007(a)gmail.com040 5848 801 
Kari Koskinen-2023kari(a)jousiampujainliitto.fi
Mika Savola, puheenjohtaja-2023savola68(a)gmail.com 0400 743 115 
Matti Aaltonen -2022ama.aaltonen(a)dnainternet.net040 847 7338
Riku Andersson-2022riku(a)jousiampujainliitto.fi
Jani Savilampi-2023jani(a)jousiampujainliitto.fi


Kaikki SJAL:n hallitukselle tarkoitetut esitykset toiminnanjohtajan kautta: info(a)jousiampujainliitto.fi







Muut vastuuhenkilöt

                                                                                           

Maastoammunnan lajivastaava
Eva Sjöström                                                             maasto(a)jousiampujainliitto.fi





Kilpailuvastaava
Ensio Lehto                                                               ensio.lehto007@gmail.com

Parajousiammunnan yhteyshenkilö
Jari Pirttimaa                                                             jari.pirttimaa(a)pp.inet.fi


Tuomarineuvosto                                                   sjaltuomarineuvosto(a)jousiampujainliitto.fi


SJAL valokuvaus                                                      eva(a)jousiampujainliitto.fi
Eva Sjöström
                            






Jousimetsästykseen liittyvissä kysymyksissä ottakaa yhteyttä Suomen Jousimetsästäjäin liittoon.
http://www.jousimetsastys.fi/