3D SM-kisoissa yli 80 ampujaa

Juhana Rüster
13.5.2019

Riihimäellä järjestettiin toistaiseksi suurin WA:n 3D SM-kisa kun haastavalle Riutan radalle suunnisti yli 80 ampujaa. Suurimman luokan miesten taljan voitti kotiseuran Pekka Loitokari. Pitkäjousen mestari oli puolestaan Pekka Jalkanen (LRJ) ja vaiston Timo Viitanen (KuRy). Naisten pitkäjousen voitti Inke Alaja (Hood).

Katso SJAL:n FB sivuilta hienoja kuvia kisoista: https://www.facebook.com/SuomenJousiampujainliitto/

 

TULOKSET:

Sarja Sija Sukunimi Etunimi Seura TULOS

13 1 Petäjä Aleksi Hood 383

15 1 Schrader Leo Hood 315

17 1 Petäjä Niko Hood 284

20 1 Mäki-Paavola Eetu KU-RY 273

50 1 Rantanen Timo Erä 325

70 1 Raivio Kari JJA 130

15T 1 Montonen Janne Ko-Su 384

50T 1 Moore Gary TJA 432
50T 2 Ratia Petri RiJo 364
50T 3 Juntunen Esa RiJo 361
50T 4 Hiltunen Lasse PoJo 351
50T 5 Vainio Reima Si-Su 312

70T 1 Korhonen Seppo La-Va 348
70T 2 Routamaa Hannu ÄJA 347
70T 3 Saastamoinen Olli WT 319
70T 4 Rautio Hannu Si-Su 286

N 1 Lassila Ida-Lotta Amarc 295
N 2 Matikainen Kristiina SIV 249

NLB 1 Alaja Inke Hood 235
NLB 2 Hellsten Mia Hood 216
NLB 3 Remes Aino Hood 193
NLB 4 Tuunanen Sari Hood 175
NLB 5 Virmasalo Paula WT 170
NLB 6 Jämsen Mari WT 159
NLB 7 Kahra Johanna SaiJo 71

NT 1 Lantee Anne Hood 470
NT 2 Raunio Heli Arcus 428
NT 3 Ollila Jaana RiJo 424
NT 4 Makkonen Susanna Si-Su 385
NT 5 Jalkanen Satu LRJ 363

NV 1 Viljanen Anne WT 360
NV 2 Andström Kirsi WT 287
NV 3 Harjunpää Päivi ÄJA 253
NV 4 Vollar Jessica JJA 225

Y 1 Leijala Aku Ve-Ve 333
Y 2 Petäjä Janne Hood 194

YI 1 Laine Jukka ART 277
YI 2 Heiskanen Mauri JySu 275
YI 3 Laamanen Susanna ART 162

YLB 1 Jalkanen Pekka LRJ 325
YLB 2 Laine Jani ART 320
YLB 3 Kerkkänen Jere Hood 306
YLB 4 Remes Tuomo Hood 303
YLB 5 Helmiö Ari Hood 301
YLB 6 Juvani Juha SaiJo 292
YLB 7 Lehtorinne Esa RiJo 271
YLB 8 Salmi Lauri ART 237
YLB 9 Tuovinen Jorma ART 234
YLB 10 Hellsten Jan Hood 228
YLB 11 Virola Olli WT 189
YLB 12 Kuitunen Seppo RiJo 168
YLB 13 Tiihonen Juha PuJo 150

YT 1 Loitokari Pekka RiJo 480
YT 2 Peltoniemi Vesa KU-RY 474
YT 3 Kangasmäki Arto JySu 468
YT 4 Ollila Marko RiJo 465
YT 5 Haavisto Jari PJA 464
YT 6 Paavola Aki TJA 458
YT 7 Nikander Lauri Arcus 456
YT 8 Rutonen Mika VJA 454
YT 9 Järvenpää Marko RiJo 439
YT 10 Laakso Tuomo RiJo 438
YT 11 Laaksonen Timo RiJo 432
YT 12 Lehtonen Juha-Heikki RiJo 413
YT 13 Penttilä Markus TJA 400
YT 14 Schalin Harri WT 398
YT 15 Korhonen Markus Asce 393
YT 16 Rantala Esa NH 371
YT 17 Rantanen Matti NH 368
YT 18 Pohjanheimo Jussi WT 357
YT 19 Väyrynen Marko Rams 349
YT 20 Toivanen Vili Erä 338
YT 21 Uusitupa Jonne TJA 332

YV 1 Viitanen Timo KU-RY 366
YV 2 Pärssinen Juha Hood 359
YV 3 Mattsson Oskar Si-Su 346
YV 4 Jälkö Petri Falc 336
YV 5 Kari Hannu Hood 325
YV 6 Aho Vesa PoJo 311
YV 7 Kiviniemi Pasi NH 309
YV 8 Kalliosalo Kari PoJo 302
YV 9 Pihlajaniemi Raimo KU-RY 276
YV 10 Raivio Pertti Hood 274
YV 11 Mustonen Veli-Pekka WT 204