Junnu Cup 2024 alkaa marraskuussa

9.10.2023

Junnu cup 2024 alkaa totuttuun tapaan hallikilpailuilla marras-joulukuussa. Tämän vuoden erikoisuutena on maaston SM-kilpailun lisääminen osakilpailuksi. Tällä pyritään saamaan lisää vaihtelevuutta ja haastetta nuoren jousiampujan harjoitteluun. Maastoammunta on turhaan jäänyt tauluammunnan varjoon. Valmentajat ja seuran aktiivit, ottakaa nuoria mukaan maastoon. Mikäli seuralla ei ole omaa maastorataa, pyytäkää käyttöoikeus toisen seuran radalle. Maastoammunta on hauskaa, sosiaalista, jännittävää ja haastavaa!

Vuoden 2024 osakilpailuita on 6, joista 4 lasketaan mukaan pisteisiin ja kahden kilpailun on oltava SM-kilpailu.

Junnu Cupin 2024 osakilpailut löydät sen omalta sivulta: https://www.sjal.fi/etsijaloyda/junioritoiminta/juniorien-kilpailutoiminta/junnu-cup-2/junnu-cup-2024/