Kilpailukalenteri ulkokausi 2020

  

 

PäivämääräJärjestäjäKilpailuKilpailun nimiSTARKutsu
2.5.2020Riihi-JousetMaastojousiammuntaRiihi-Maasto 2020, Maasto MM-karsinta  
9.5.2020Wilhelm Tell, HelsinkiMaastojousiammuntaTöllimaasto, Maasto MM-karsinta  
16.5.2020Tampereen Jousiampujat2 x 50/70m Nääs-Tupla  
16.5.2020Keuruun Jousi3D3D KEvätkisa
SJAL 3D EM-karsinta
  
23.5.2020YSJM, Lapinlahti3DSavolaesten 3D Kilipaelu, SJAL 3D EM-karsinta  
23.5.2020Arcus, Turku2 x 50/70mImpivaarakisa  
23.5.2020Piili, Kotka50/70m + ottelutTupensyöjien kisa (Kaakon-kierros 1)  
24.5.2020Ky-Jo, Kouvola900KKaakon-kierros 2  
6-7.6.2020Riihi-Jouset3D3D SM / 3D Cup osakilpailu, 3D EM karsinta  
6.6.2020Lapin Jousi, Rovaniemi2 x 50/70mHopeavaskooli 2020  
(6.6.2020)Jyväs-Sulka, Jyväskylä50/70m + ottelutViitaniemi Open  
13.6.2020Pohjan Jousi, Kemi50/70m + ottelutOP Kemin Kierros  
13.6.2020Äetsän Jousiampujat50/70m + ottelutSuvinuolet  
14.6.2020Kurikan Ryhti50/70m + ottelutKropsu Kisa  
13-14.6.2020OSJM Oulunsalo/Oulu3D3D-Cup osakilpailu (SJML)  
27.6.2020Oulun Jousimiehet2 x 50/70mOulu 2x70m  
27-28.6.2020Ascella, SaloMaastojousiammuntaMaasto-SM, Maasto MM-karsinta  
4.7.2020Tornion Jousiampujat50/70m + ottelutRajakisa  
5.7.2020VSJM Masku/Turku3D3D-Cup osakilpailu (FFAA)  
17-19.7.2020Iitin Jousiampujat50/70m + ottelut + joukkueetTauluammunnan SM, yleiset ja seniorisarjat  
25.7.2020Jousi-Jussit, Seinäjoki50/70m + ottelut + joukkueetTauluammunnan SM, juniorisarjat  
15.8.2020Oulun Jousimiehet1440-kierrosOulu 1440-kierros  
15.8.2020Äetsän Jousiampujat1440-kierrosSastamala FITA  
15.8.2020PJM Sasi/Hämeenkyrö3D3D-Cup finaalit  
22.8.2020Jyväs-Sulka1440-kierrosHomenokan FITA  
29.8.2020Teuvan Jousiampujat50/70m + ottelutElonuolet  

 


Tärkeimmät kansainväliset kilpailut 2018-19  

 

PäivämääräPaikkaKilpailuHuom
23-25.11.2018Strassen, LuxemburgIndoor World Series, GT OpenOpen entry
30.11. - 2.12.2018Macau, KiinaIndoor World SeriesOpen entry
14-16.12.2018Rooma, ItaliaIndoor World SeriesOpen entry
21-23.12.2018Soul, Etelä-KoreaIndoor World SeriesOpen entry
18-20.1.2019Nimes, RanskaIndoor World SeriesOpen entry
8-10.2.2019  Las Vegas, USAIndoor World SeriesOpen entry
26.2.-2.3.2019Samsun, TurkkiHalli EMSJAL asettaa tulosrajat ja nimeää joukkueen
9-13.4.2019Bukarest, RomaniaEuro Grand PrixEuropean Games -karsinta, SJAL joukkueet tähtäinjousessa
6-12.5.2019Shanghai, KiinaWorld Cup  
20-26.5.2019Antalya, TurkkiWorld CupSJAL joukkue
3-9.6.2019's-Hertogenbosch, HollantiParajousiammunnan MMParalympiakarsinta, SJAL joukkue
10-16.6.2019's-Hertogenbosch, HollantiTauluammunnan MMOlympiakarsinta, SJAL joukkue
23-29.6.2019Minsk, Valko-VenäjäEuropean GamesOlympiakarsinta
1-7.7.2019Berlin, SaksaWorld Cup 
9-13.7.2019Napoli, ItaliaUniversiaditSJAL nimeää joukkueen
6-14.7.2019Nove Mesto, TsekkiParajousiammunnan Euro GP 
19-25.8.2019SLC, USAWorld Cup 
2-6.9.2019Lac La Biche, Kanada3D MMSJAL joukkue
30.9.-5.10.2019Mokrice, SloveniaMaastojousiammunnan EMSJAL joukkue


Kalenterista puuttuu Juniorien MM-kisat (Madrid)