Kilpailukalenteri ulkokausi 2019

  

 

PäivämääräJärjestäjäKilpailuKilpailun nimiSTARKutsu
11.5.2019Riihi-Jouset3D3D SM (vahvistettava)  
18.5.2019Tampereen Jousiampujat2 x 70/50mNääs-Tupla  
25.5.2019Piili, Kotka70/50m + ottelutTupensyöjien 70/50mSTAR 
25.5.2019Ylä-Savon Jousimetsästäjät3D 3D Cup (säännöt WA yhteensopivat)  
25.5.2019Kurikan Ryhti70/50m + ottelutKropsu kisa  
26.5.2019Iitin Jousiampujat900KKymppiranta 900  
7.6.2019Itä-Suomen piiri, IJA70/50m (vain peruskisa)Kesäleirin junnukisa, Junnu Cup -osakilpailu  
8.6.2019Vaasan Diana-5770/50m + ottelutPitkämäen kisa  
8.6.2019Arcus, Turku2 x 70/50mImpivaara-kisa  
8.6.2019Lapin Jousi, Rovaniemi70/50m + ottelutHopeavaskooli  
8.6.2019Riihi-JousetMaastokierrosRiihimaasto  
9.6.2019Äetsän Jousiampujat70/50m + ottelutKevätnuolet  
15-16.6.2019Falcon, InkooMaastokierrosMaastoammunnan SM-kisa  
15.6.2019Jyväs-Sulka, Jyväskylä70/50m + ottelutViitaniemi Open  
16.6.2019Iitin Jousiampujat70/50mIittin Open  
29.6.2019Äetsän Jousiampujat1440-kierros (FITA)Sastamala FITA  
29.6.2019Tornion Jousiampujat1440-kierros (FITA)Raja-FITA  
3.7.2019Iitin Jousiampujat70/50mIltakilpailu  
6-7.7.2019(SJAL), Vantaa70/50m + Mixed teamMixed-SM   
13.7.2019Porin Jousiampujat70/50m + ottelutKarhukisa 2019  
13.7.2019Oulun Jousimiehet2 x 70m/50mOulu 2 x 70m  
20.7.2019Iitin Jousiampujat70/50m + ottelutKymppiranta 70/50m + finaalit  
26-28.7.2019Pohjan Jousi, Kemi70/50m + ottelut + joukkueetTauluammunnan SM-kisat (kaikki luokat)  
3.8.2019Oulun Jousimiehet1440-kierros (FITA)Oulu 1440-kierros  
10.8.2019Jyväs-Sulka, Jyväskylä1440-kierros (FITA)Homenokan FITA  
17.8.2019Falcon, Inkoo3D-kierrosKaislikon Kumielukat  
18.8.2019Äetsän Jousiampujat70/50m + ottelutSuvinuolet + Ranking Finaali  
24.8.2019Teuvan Jousiampujat900KElonuolet 900  

 


Tärkeimmät kansainväliset kilpailut 2018-19  

 

PäivämääräPaikkaKilpailuHuom
23-25.11.2018Strassen, LuxemburgIndoor World Series, GT OpenOpen entry
30.11. - 2.12.2018Macau, KiinaIndoor World SeriesOpen entry
14-16.12.2018Rooma, ItaliaIndoor World SeriesOpen entry
21-23.12.2018Soul, Etelä-KoreaIndoor World SeriesOpen entry
18-20.1.2019Nimes, RanskaIndoor World SeriesOpen entry
8-10.2.2019  Las Vegas, USAIndoor World SeriesOpen entry
26.2.-2.3.2019Samsun, TurkkiHalli EMSJAL asettaa tulosrajat ja nimeää joukkueen
9-13.4.2019Bukarest, RomaniaEuro Grand PrixEuropean Games -karsinta, SJAL joukkueet tähtäinjousessa
6-12.5.2019Shanghai, KiinaWorld Cup  
20-26.5.2019Antalya, TurkkiWorld CupSJAL joukkue
3-9.6.2019's-Hertogenbosch, HollantiParajousiammunnan MMParalympiakarsinta, SJAL joukkue
10-16.6.2019's-Hertogenbosch, HollantiTauluammunnan MMOlympiakarsinta, SJAL joukkue
23-29.6.2019Minsk, Valko-VenäjäEuropean GamesOlympiakarsinta
1-7.7.2019Berlin, SaksaWorld Cup 
9-13.7.2019Napoli, ItaliaUniversiaditSJAL nimeää joukkueen
6-14.7.2019Nove Mesto, TsekkiParajousiammunnan Euro GP 
19-25.8.2019SLC, USAWorld Cup 
2-6.9.2019Lac La Biche, Kanada3D MMSJAL joukkue
30.9.-5.10.2019Mokrice, SloveniaMaastojousiammunnan EMSJAL joukkue


Kalenterista puuttuu Juniorien MM-kisat (Madrid)