Kilpailukalenteri ulkokausi 2018

  

 

PäivämääräJärjestäjäKilpailuKilpailun nimiSTARKutsu
21.4.2018Maajoukkueleiri, Kuortane2 x 70/60/50mNuorten EM-karsinta, osa 1  
19.5.2018Iitin Jousiampujat900KKymppiranta 900 Kutsu
20.5.2018Riihi-JousetMaastokierros 24 rastiaRiihi-Maasto 2018
MM-karsinta
 Kutsu
26.5.2018Piili, Kotka70/50m + ottelutTupensyöjien 70m/50m
Juniorien EM-karsinta
Junnu-Cup osakilpailu 4
STARKutsu
Invitation
26.5.2018SJML, Ylä-Savon Jousimetsästäjät, Lapinlahti3D3D EM karsinta SJML:n kilpailujen yhteydessä Kutsu (SJML)
26.5.2018Lapin Jousi, Rovaniemi70/50m + ottelutHopeavaskooli
Junnu-Cup osakilpailu 4
 Kutsu
27.5.2018Kurikan Ryhti70/50m + ottelutKyrönjoen Koetus
Junnu-Cup osakilpailu 4
 Kutsu
3.6.2018Äetsän Jousiampujat70/50m + ottelutÄJA:n Kevätnuolet Kutsu
9.6.2018Arcus, Turku70/50mImpivaarakilpailu
Junnu-Cup osakilpailu 5
 Kutsu
9.6.2018Vaasan Diana-5770/50m + ottelutPitkämäen kisa
Junnu-Cup osakilpailu 5
 Kutsu
9.6.2018Pohjan Jousi, Kemi70/50m + ottelutNordea kierros
Junnu-Cup osakilpailu 5
 Kutsu
10.6.2018Arcus, Turku1440-kierros (FITA)Impivaara FITA Kutsu
10.6.2018Jyväs-Sulka, Jyväskylä70/50m + ottelutViitaniemi Open Kutsu
16.6.2018Iitin Jousiampujat70/50m + ottelutIitti Open STARSTARKutsu
Invitation
17.6.2018Tampereen Jousiampujat1440-kierros (FITA)Nääs-FITA 2018 Kutsu
30.6.2018Porin Jousiampujat70/50m + ottelutJuhlakarhu II Kutsu
1.7.2018Äetsän Jousiampujat70/50m + ottelutSuvinuolet Kutsu
30.6.-1.7.Oulun Jousimiehet2 x 70/50mYöttömän yön kilpailu Kutsu
7-8.7.2018SJAL70/50m + MixedSM-viikko, Vantaa
EM-karsinta
 Kutsu
14-15.7.2017Falcon, InkooMaastokierros 24 + 24SM-Maastoammunta Kutsu
14.7.2018Tornion Jousiampujat1440-kierros (FITA)Raja 1440-kierros  
21.7.2018Länsi-Rajan Jousiampujat, Pello70/50m + ottelutSM-tauluammunta, juniorit
Junnu-Cup osakilpailu 6
 Kutsu
27-28.7.2018Puijon Jousi, Kuopio (Tahko)70/50m + ottelut + seurajoukkuekisaSM-tauluammunta, yleiset sarjat ja joukkueet Kutsu
4.8.2018Iitin Jousiampujat70/50m + ottelutSM-tauluammunta, seniorit Kutsu
11.8.2018Teuvan Jousiampujat1440-kierros (FITA)Elonuolet 1440  
11.8.2018Robin Hood, EspooMaastokierros 12 + 12Maastokierros  
18.8.2018Arcus, Turku900-kierrosImpivaara 900  
11.8.2018Oulun Jousimiehet1440-kierrosOulu 1440-kierros Kutsu
19.8.2018Jyväs-Sulka, Jyväskylä1440-kierros (FITA)Homenokan FITA  
25.8.2018Achilles, Kokkola Ranking Finaali  
25.8.2018Äetsän Jousiampujat1440-kierros (FITA)Sastamala FITA  
1.9.2018Jousi-Jussit, Seinäjoki900-kierros900-kierros