Kilpailukalenteri sisäkausi 2020-2021

  

 

PäivämääräJärjestäjäKilpailuKilpailun nimiSTARKutsu
10.10.2020Äetsän Jousiampujat18mSyysnuolet Kutsu
2425.10.2020Robin Hood, Espoo18m + ottelutHalli-SM, juniorit Linkki kutsuun
31.10.2020Oulun Jousimiehet18m + ottelutHalli-SM, seniorit  
1.11.2020Oulun Jousimiehet18m + ottelutHalli-SM, yleiset luokat  
7.11.2020Turun Arcus18mArcAboa UUSI PVM
14.11.2020Pohjan Jousi, Kemi18m + ottelutSaneeraus Nauska 2020  
14.11.2020Porin Jousiampujat18mMarraskarhu 2020  
21.11.2020Iitin Jousiampujat18m + ottelutIitti 18m   
21.11.2020Länsirajan Jousiampujat18m (60n.) + 25m (60n.)Ensilumenkisa  
21.11.2020SJAL/TJA18m + ottelutWA Sisä-EM karsintakilpailu Kutsu
5.12.2020Kurikan Ryhti18m + ottelutMonnari-kisa UUSI PVM
12.12.2020Äetsän Jousiampujat18mKinkkukisa  
9.1.20201Jyväs-Sulka18m (60n.) + 25m (60n.)Niilon Nuolet  
16.1.2021Riihi-Jouset18mSuper Weekend  
30.1.2021Turun Arcus18mKupittaa-kisa  
6.2.2021Pohjan Jousi, Kemi18m + ottelutKemi-kisa  
6.2.2021Iitin Jousiampujat18m + ottelutTiltu 18m  
7.2.2021Teuvan Jousiampujat18mHelminuolet  
20.2.2021Äetsän Jousiampujat18mKalaneuvoksen nuolet  
20.2.2021Jyväs-Sulka2x18m Luolanuolet  
67.3.2021Länsirajan Jousiampujat18m + ottelutSeniorien Halli-SM  
2.4.2021Porin Jousiampujat70/50mHallikarhu 2021  

 


WA:n ja WAE:n kansainväliset kilpailut 2021 (muutokset mahdollisia)

 

PäivämääräPaikkaKilpailuHuom
17-22.2.2021Koper, SLOHalli-EM 
16-21.3.2021Porec, CROEuropean Gran Prix 1 
6-11.4.2021Antalya, TUREuropean Gran Prix 2 
19-25.4.2021Guatemala CityWorld Cup Stage 1 
30.4.-9.5.2021Olbia, ITAParajousiammunnan EM-kilpailut, paralympiakarsinta 
15-18.5.2021Kansai, JPN

World Masters Games & World Archery Masters Championships (outdoor + indoor)

 
17-23.5.2021Shanghai, CHEWorld Cup Stage 2 
17.5.-22.5.2021Catez. SLOEuropean Youth Cup Stage 1 
31.5.-6.6.2021Antalya, TURTauluammunnan EM-kilpailut,
olympiakarsinta
 
18-20.6.2021Paris, FRAOlympic Qualification Final Tournament 
22-27.6.2021Paris, FRAWorld Cup Stage 3 
23-31.7.Tokio, JPNOlympialaiset 
2-7.8.2021Bukarest, ROMEuropean Youth Cup Stage 2 
18-29.8.2021Shengdu, CHEWorld University Games 
27.7.-4.9.2021Tokio, JPNParalympialaiset 
30.8.-4.9.2021Maribor, SLO3D EM-kilpailut 
5-12.9.2021Zagreb, CROMaastojousiammunnan EM-kilpailut 
19-26.9.2021Yankton, USATauluammunnan MM-kilpailut 
11-17.10.2021Perth, AUSJuniorien tauluammunnan MM-kilpailut 
16-23.10.2021Jinjiang, CHEGymnasiade