Kilpailukalenteri hallikausi 2022-23

Kilpailukutsuissa on kerrottu mukana olevat sarjat. Jos kilpailu ammutaan "Kaikki SJAL:n sarjat", on mukana myös harrastesarja (kertalisenssi).

Kilpailulisenssit täältä

Kansainväliset kilpailut, leirit ja karsintakilpailut :




Lokakuu

29.10. ArcAboa                                                   

Arcus         Turku

Sarjat: Y, YT, YV, 50, 50T, 50V ja 15

ILMOITTAUTUMINEN                                                                   
18m + finaalit

Marraskuu

5.11. Tuulimäen syyskilpailu                                                   

Robin Hood         Espoo

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18m + finaalit

Junnu Cupin 1. osakilpailu

5-6.11. Virtain Superviikonloppu

VirJa
Virrat

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

Face-to-Face +
Vegas 

5.11. Kynttiläkisa

OJM
Oulu

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 1. osakilpailu

12.11. Ensilumenkisa

LRJ
Pello

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + 25 m

Junnu Cupin 1. osakilpailu

19.11. Saneerausnauska 

Pohjan Jousi
Kemi

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 1. osakilpailu

19.11. Marraskarhu 

PJA
Pori

Kaikki SJAL:n sarjat (ei joukkueita / harrastesarjoja)

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 1. osakilpailu

Joulukuu

3.12. Kinkkukisa                                                               

ÄJA        
Äetsä          

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m

Junnu Cupin 1. osakilpailu

3.12. Kaamoskisa

LJ
Rovaniemi

Kaikki SJAL:n luokat

ILMOITTAUTUMINEN

2 x 18 m

Tammikuu

14.1. Riihimäki Super Weekend 2023

RiJo
Riihimäki

Kaikki SJAL:n sarjat (sunnuntaina FFAA:n kilpailu)

ILMOITTAUTUMINEN

2 x 18 m

Junnu Cupin 2. osakilpailu 

14.1. Pakkaspiikki                                                           

ToJa                       Tornio

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 2. osakilpailu

21.1. Tuulimäkikilpailu 

Robin Hood
Espoo

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 2. osakilpailu

24.1. Iitin Iltakilpailu

IJA
Iitti

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18m

28.1. Kupittaakisa 

Arcus
Turku

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN
2 x 18m

28.1. Tammikisa

TeJa
Teuva

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 2. osakilpailu

Helmikuu


4.2. Puukkokisa                                                                    

PoJo                   
Kemi

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18m + finaalit

11-12.2. Tiltu 2023

IJA
Iitti

11.2. Yleiset ja Juniori sarjat, 12.2. Masters sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 2. osakilpailu

18.2. LRJ 10v. juhlakilpailu

LRJ
Pello

Kaikki SJAL sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18 m + finaalit

Junnu Cupin 2. osakilpailu

18.2. Niilon Nuolet

JySu
Jyväskylä

Yleiset luokat
ILMOITTAUTUMINEN
18 m + 25 m

18.2. Robin Hood 25m

Robin Hood
Espoo

Yleiset luokat (max 32 osallistujaa)25m


Maaliskuu

4.3. Kampus IV

Achilles
Kokkola

 Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18m

11.3. Rajapiikki                                                           

ToJa                        
Tornio

Kaikki SJAL:n sarjat

ILMOITTAUTUMINEN

18m

18.3. Halli-SM, Juniorit 

PJA
Pori

Kaikki SJAL:n sarjat18m + finaalit + joukkueet

18.3. Talvinuolet 

ÄJA
Sastamala

Kaikki SJAL:n sarjat18m

18.3. Hankikisa

LJ
Rovaniemi

Kaikki SJAL:n luokat18m + finaalit

31.3.-2.4. Halli SM 

VJA
Varkaus

Yleiset ja masters sarjat sekä joukkueet

31.3. Masters
1-2.4. Yleiset sarjat

ILMOITTAUTUMINEN (MASTERS)

ILMOITTAUTUMINEN (YLEISET LUOKAT)

18m + finaalit

Huhtikuu


7.4. Halllikarhu                                                                    

PJA 
Pori               

Y ja YT 70/50m kierros ja muut sarjat 70/50m halli