Aika: 10.-11.1.2020
Paikka: Pajulahden urheiluopisto
Leirivuosi 2020 alkaa naisten ja junnutyttöjen leirillä Pajulahdessa.
Kilpaileville ja kilpailemisesta kiinnostuneille naisille ja tytöille suunnattu tähtäinjousileiri pidetään Pajulahden urheiluopistolla pe-la 10.-11.1. Leiri alkaa perjantaina kello 17 ja päättyy lauantaina kello 18. Vetäjinä toimivat Taru Kuoppa ja Antero Sistonen.
Leirin aiheina ovat ammuntatekniikan lisäksi kurkistus kilpa-ampujan oheis- ja ammuntaharjoitteluun sekä aseen viritykseen. Leiri koostuu neljästä harjoituksesta.
Leiri on avoin jokaisen alueen ampujille. Ennen kaikkea niiden ampujien toivotaan osallistuvan, jotka ovat jo mukana aluetoiminnassa tai Kuortaneen leirityksessä, tai ovat näistä kiinnostuneita.
Leirin hinta majoituksen ja puolihoidon kanssa (ilta- ja aamupala sekä lounas):
- 1hh 130e/henkilö - 2hh 100e/henkilö
Osallistuminen pelkkiin harjoituksiin (ilman majoitusta ja ruokailuja) 50e/henkilö.
Paikkoja on rajoitetusti, joten kannattaa ilmoittautua samantien!
Ilmoittautumiset ja tiedustelut:
Antero Sistonen, SJAL olympiavalmentaja
antero.sistonen@gmail.com
Ilmoittautuessasi ilmoitathan syntymäaikasi, majoitustoiveesi (mahdollisen huonetoverin) sekä ruoka-allergiat!
|