Juniori GP Kypros toinen kilpailupäivä

Timo Rantanen
20.7.2011

Kyproksella ammuttiin FITA kierroksen lyhyet matkat. Kaikki suomalaiset selvisivät jatkoon, tänään ammuttiin 1/24 finaalit.

1/24 finaalit:
Jauhiainen Atte 6
Kall Oskar 2

Maenpaa Eero 7
Charalambous Charis 3

RASANEN Teemu 2
HALVORSEN Marius 6


Junioripojat:
1 PREVOST Gael FRA France 314 1 330 1 328 2 355 1 1327 59 21
2 GARMAEV Yuryi RUS Russia 313 2 324 3 310 24 348 3 1295 51 19
3 MARCHENKO Yevhen UKR Ukraine 302 5 324 2 319 7 348 5 1293 52 22
4 MARAN Luca ITA Italy 307 3 318 7 324 3 342 17 1291 46 12
31 RASANEN Teemu FIN Finland 283 20 298 31 302 32 340 23 1223 37 16

Junioritytöt:
1 ZAKHARCHENKO Yuliya UKR Ukraine 313 4 329 3 325 1 349 2 1316 61 25
2 DER KINDEREN Annemarie NED Netherlands 308 9 333 1 317 5 350 1 1308 56 22
3 DOBYCHINA Alena RUS Russia 318 3 325 5 318 3 346 4 1307 41 14
4 BOLOTOVA Oyuna RUS Russia 319 1 319 10 321 2 342 5 1301 55 18
25 MAENPAA Eeva FIN Finland 274 26 304 22 270 26 321 24 1169 29 3

Kadettipojat:
1 STRAJHAR Klemen SLO Slovenia 324 2 331 4 335 1 351 1 1341 71 24
2 SLATER Kieran GBR Great Britain 333 1 334 1 327 2 344 5 1338 69 27
3 RINCHINO Vasily RUS Russia 313 17 330 6 326 4 343 7 1312 56 27
4 DANIEL Lucas FRA France 320 5 332 2 318 8 339 16 1309 57 24
5 RIJAVEC Jan SLO Slovenia 319 6 331 5 316 10 342 9 1308 49 12
6 VAN DEN BERG Sjef NED Netherlands 315 13 325 13 324 5 339 17 1303 52 22
7 ARTICO Andrea ITA Italy 313 16 323 16 327 3 339 18 1302 53 11
8 HRUP Marko SLO Slovenia 319 7 331 3 312 14 340 14 1302 50 17
9 CAVALLAR Samuel ITA Italy 316 12 330 6 306 23 348 4 1300 55 16
27 JAUHIAINEN Atte FIN Finland 303 30 321 18 299 33 331 31 1254 36 9
29 MAENPAA Eero FIN Finland 290 40 311 28 307 21 341 11 1249 40 17
38 KALL Oskar FIN Finland 301 32 298 39 297 36 330 35 1226 30 5

Kadettitytöt:
1 VALENCIA Alejandra MEX Mexico 339 1 345 1 340 1 345 2 1369 80 28
2 BAYARDO Ana MEX Mexico 326 5 342 2 330 6 343 5 1341 63 16
3 YANBARISOVA Dinara RUS Russia 319 8 337 6 337 2 344 4 1337 59 18
4 PAVLOVA Anastasia UKR Ukraine 331 2 333 8 323 12 344 3 1331 61 14
5 CHOFNOHUEZ Mariya UKR Ukraine 319 9 340 3 332 4 337 13 1328 32 11
6 LACROIX Emilie FRA France 312 13 339 5 331 5 345 1 1327 64 14
7 RODIONOVA Polina UKR Ukraine 320 7 339 4 329 8 338 11 1326 62 13
8 SYRENOVA Soelma RUS Russia 327 4 331 9 327 9 340 9 1325 54 22
9 VAN DER LOOY Sandra NED Netherlands 328 3 336 7 324 10 335 16 1323 27 8
10 DASHIEVA Ayana RUS Russia 311 15 330 10 335 3 340 8 1316 59 17
11 ROTA Gaia ITA Italy 316 11 327 13 323 11 342 6 1308 55 18
12 MARTIN Rebecca GBR Great Britain 318 10 328 12 320 16 338 10 1304 55 19
32 RANTAPIRKOLA Paula FIN Finland 250 32 261 32 270 30 278 32 1059 18 3

Kadettipojat joukkue:
1 SLO Slovenia STRAJHAR Klemen
RIJAVEC Jan
HRUP Marko 3951 170 53
2 RUS Russia RINCHINO Vasily
TSYNGUEV Beligto
POPOV Vitalii 3890 152 64
3 GBR Great Britain SLATER Kieran
MORGAN Ashe
WARBURTON Brett 3851 131 46
10 FIN Finland JAUHIAINEN Atte
MAENPAA Eero
KALL Oskar 3729 106 31

Kadetti Mixed team:
1 MEX Mexico URQUIDEZ Julio Cesar
VALENCIA Alejandra 2664 130 47
2 RUS Russia RINCHINO Vasily
YANBARISOVA Dinara 2649 115 45
3 GBR Great Britain SLATER Kieran
MARTIN Rebecca 2642 124 46
12 FIN Finland JAUHIAINEN Atte
RANTAPIRKOLA Paula 2313 54 12

Juniori Mixed team:
1 UKR Ukraine MARCHENKO Yevhen
ZAKHARCHENKO Yuliya 2609 113 47
2 FRA France PREVOST Gael
BRIANNE Noemie 2602 105 42
3 RUS Russia GARMAEV Yuryi
DOBYCHINA Alena 2602 92 33
10 FIN Finland RASANEN Teemu
MAENPAA Eeva 2392 66 19